Kategorien
General

Kampagnenaufruf: Türkçe

NORMALİTEYE GERİ DÖNÜŞ YOK – KRİZDEN ÜTOPYAYA

Bu yılki 8 Mart günü özel bir konumdadır. Geçtiğimiz yıl sosyal sistemimiz tarafından durdurulamayan küresel bir pandemi ortaya çıktmıştı.

Bu pandemi süresi içersinde de kendi ağlarımızı kurmak, örgütlenmek ve karşılıklı fikir yoğunlaşma imkanlarını bulunmak için yollar bulmak istiyoruz.

Bu da „NORMALİTEYE GERİ DÖNÜŞ YOK – KRİZDEN ÜTOPYAYA“ başlıklı kampanyamız çerçevesinde gerçekleşin. Bu kampanyamıza sizler özgün bir şekilde eylem ve içerik önerileriniz ile katılım sağlaya bilirsiniz.

Herkes bu konuda karşılıklı ve feminist bir fikir birliği altında kampanyaya katılım sağlamaya ve kapitalist konumu kınamaya davetlidir.

Nasıl mı?

Pencerenize sloganlar içeren afişler asın, kriz mekanlarında eylemler düzenleyin, normalite ve ütopya üzerine yazılar yazın, afişler asın, el ilanlarını posta kutularına atın, mitingler düzenleyin, #keinzurückzurNORM gibi Hashtag`leri kullanın.

Kamu alanını işgal edin, renkli, yaratıcı, sesli veya sessiz.

Özellikle FLINTA terimi üzerinden ne algıladığınızı gösterin!

Bu konuda yoğun katılımınızı bekliyoruz!

Bu normaliteyi birlikte kabul etmeyelim ve özgürleştirici fikirler ile buna karşı duralım.

Bizler normaliteye geri dönüş istemiyoruz. Bizler krizden çıkıp ütopyaya geçmek istiyoruz.

1. NORMALİTE

Çok sayıda siyasetçiler „en kısa zamanda normaliteye“ geri dönmek istediklerini söylüyorlar. Fakat orda bahsedilen „normalite“ baskıya ve eşitisizliğe dayanıyor.

Özerk ve özgürleştirici direnişin her şekli baskıcı yöntemler ile yok edilmeye çalışılıyor. Fakat bizler yılmayacağız ve mücadelemize devam edeceğiz.

BU NORMALİTE ŞİDDET İÇERİKLİDİR – NORMALİTEYE GERİ DÖNÜŞ YOK

2. KRİZ

Korona krizinden bu yana kapitalist sistemimizdeki kȃrların insan hayatından daha önemli olduğunu tekrar gösterdi.